Knaus BoxLife 630 ME

Vozidlo Knaus BoxLife 630 ME, postavené na podvozku Fiat Ducato Maxi, s nástavbou od německého výrobce Knaus, je určeno pro pohodlné cestování na rodinnou dovolenou. Jeho předností je variabilní uspořádání interiéru, kde dominuje velká zadní podélná posuvná postel , pod ní můžete přepravovat velké množství zavazadel, sportovního vybavení apod. Přespání dalších osob řeší spouštěcí postel nad jídelním sezením.

Velké úložné prostory, výsuvný držák kol pro 2 bicykly uvnitř vozidla (i přes noc), moderní design, energetická soběstačnost a špičkové vybavení ocení nejen aktivní bikeři.

Před každým zapůjčením prochází vozidla kompletním úklidem interiéru i exteriéru vozidla, vyčištěním odpadních nádrží, napuštěním čisté pitné vody a  osazením plné plynové bomby.

Výbava

Výbava Knaus BoxLife 630 ME

Výškově posuvné podélné lůžko
Velký úložný prostor, vč. místa pro 2 kola uvnitř vozidla
Oddělená zadní sedadla s polohováním a rozšířením
Kuchyňské vybavení pro 4 osoby
Koupelna se sprchou s teplou vodou
Chemické WC
2plotýnkový plynový vařič s piezoelektrickým zapalováním
Lednice 90 l s mrazícím boxem
Solární panel 175 Wp
Sada kabelů CEE
Kempingový nábytek, koberce kabiny
Rolety a moskytiéry Remis na všech oknech a vstupních dveřích
Rádio s navigací a databází kempů a stání pro obytná auta
Kožený multifunkční volant s ovládáním autorádia
Mechanická klimatizace
Parkovací kamera
Nástupní schůdek
Zadní nosič pro další 2 kola
Celoroční dálniční známky CZ, A
Havarijní pojištění

Rezervovat Knaus »

Technické parametry

Technické pararametry Knaus BoxLife 630 ME

NástavbaKnaus Tabbert GmbH
PodvozekFiat Ducato Maxi
Počet míst4 místa pro jízdu, 4 na spaní
Palivonafta (nádrž na 120 l)
MotorFiat 2,3 l diesel, 109 kW / 150 k
Spotřeba8 – 10 l / 100km
Převodovkamanuální 6stupňová
Délka636 cm
Šířka(vnější / vnitřní) 205 / 187 cm
Výška(vnější / vnitřní) 282 / 218 cm
Váha2 050 kg
Doložnost450 kg
Nejvyšší povolená hmotnost3 500 kg
Plynové láhve1x 2,3 kg, jen na vaření
Nádrž na čistou vodu102 l, v podlaze / ventil 20 l na jízdu
Vytápění a ohřev TUV10 l bojler / Truma Combi 6 Diesel
AgregátTruma combi diesel (bez plynových bomb)
Nádrž na odpadní vodu90 l
Kompresorová lednice s mrazicím boxem90 l
Rozměr zadního spouštěcího lůžka196/184 x 173 cm
Rozměr spouštěcího lůžka nad jídelnou176 x 130 cm

Rezervovat Knaus »

Foto/video

Foto/video


Rezervovat Knaus »

Ceník


Ceník půjčovného Knaus

Hlavní sezónačervenec, srpen3 100 Kč / 1 den (včetně DPH)
Vedlejší sezónakvěten, červen, září2 700 Kč / 1 den (včetně DPH)
Mimo sezónubřezen, duben, říjen2 400 Kč / 1 den (včetně DPH)
4% věrnostní sleva z pronájmu pro opakovanou výpůjčku, stálý zákazník od 2. pronájmu dále
8% sleva z pronájmu za včasnou úhradu, sleva, kterou můžete získat zaplacením celé částky nájemného při podpisu smlouvy (platí u smluv sjednaných minimálně 2 měsíce před začátkem pronájmu)
10% sleva při pronájmu delším než 22 dnů včetně
25% sleva z pronájmu pro zaměstnance JASPA na HPP
Slevy nelze navzájem sčítat, možno využít jednu z uvedených.

Denní limit 300 km/den, za každý 1 km nad limit je účtován doplatek 6,05 Kč/km (vč. DPH). Při pronájmu delším než 10 dnů není nadlimitní počet ujetých kilometrů zpoplatněn. V červenci a srpnu je minimální doba výpůjčky 6 nocí.

Příklad:

 • doba zápůjčky 10 dnů, celkem najeto do 3 000 km (denní průměr do 300 km), bez doplatku, nad 3 000 km doplatek za každý km
 • doba zápůjčky 11 a více dnů, neomezený nájezd km, bez doplatku

Servisní paušál

1 000 Kč (vč. DPH), který zahrnuje:

 • přípravu vozidla
 • zaškolení obsluhy
 • 2 kg plynu
 • 100 l pitné vody
 • chemii do WC
 • toaletní papír
 • čistá prostěradla

Vratná kauce

25 000 Kč (vč. DPH)

 • vratná kauce se skládá v hotovosti při převzetí vozidla, nelze z ní hradit půjčovné
 • minimální doba zapůjčení jsou 3 dny, zaškolení cca 60 – 90 minut
 • cesty možné po území Evropy (viz Zelená karta)
 • při převzetí je nezbytné předložit 2 platné doklady (řidičský průkaz, občanský průkaz, cestovní pas a u firem výpis z obchodního rejstříku / výpis z živnostenského rejstříku) a složit požadovanou kauci
 • minimální věk nájemce je 22 let a minimální řidičská praxe ve skupině „B“ 2 roky
 • vůz smí řídit jen osoby uvedené ve smlouvě o nájmu jako další řidiči
 • obytný vůz přebírá nájemce s plnou nádrží pohonných hmot a s plnou nádrží jej také vrací. Veškeré spotřebované pohonné hmoty si hradí nájemce sám
 • obytné vozy se vrací vyčištěné, s vyprázdněnou odpadní nádrží a nádrží WC
 • místem převzetí a vrácení je areál JASPA Servis s.r.o., Hlavní 69/75, Opava – Kylešovice
 • při způsobené škodě hrazené z  havarijního pojištění pronajímatele je spoluúčast nájemce ve výši 10 %, min. 10 000 Kč

Při odjezdu je potřeba mít uhrazené půjčovné v plné výši. Půjčovné se z kauce neodečítá!

Zapůjčení vozidla v den pronájmu od 13:00 hod., vrácení vozidla poslední den pronájmu nejpozději do 12:00 hod., jinak se připočítává další 1 den nájmu.

Uvedená cena je platná za 1 noc pronájmu.

Ve vozidlech je přísný zákaz kouření. Domácí mazlíčci nejsou povoleni.

Rezervovat Knaus »


Podmínky


Všeobecné smluvní podmínky a obchodní podmínky

Obecná ustanovení

Všeobecné smluvní podmínky (dále jen jako „VSP“) upravují právní vztahy vznikající mezi pronajímatelem a nájemcem při pronájmu vozidel a jsou nedílnou součástí Smlouvy o pronájmu vozidla (dále jen jako „smlouva“) uzavřené mezi pronajímatelem a nájemcem a jsou závazné, pokud není ve smlouvě dohodnuto jinak. Tyto VSP upravují podrobněji práva a povinnosti mezi pronajímatelem a nájemcem včetně všech souvisejících služeb, které jsou pronajímatelem poskytovány.

Podmínky pronájmu

Minimální věk nájemce a osob řídících vůz je 22 let, s praxí v řízení vozidla skupiny B minimálně 2 roky, pro zapůjčení vozu je nutné předložit platný řidičský průkaz skupiny B a další platný doklad totožnosti, OP nebo pas. Pronajatý vůz smí řídit pouze nájemce, nebo další osoba uvedená v nájemní smlouvě, v případě řízení jinými osobami, než je nájemce, nájemce plně odpovídá za způsobené škody.
Ve voze je přísný zákaz kouření, přeprava domácích mazlíčků z důvodu alergenů, zákaz úprav např. vrtáním, polepováním, šroubováním apod.
V červenci a srpnu je minimální doba výpůjčky 6 nocí.

Převzetí a předání vozu

Vůz se předává čistý s plnou nádrží pohonných hmot (motorová nafta), plnou lahví plynu (Knaus), resp. dvěma láhvemi plynu (Carthago) a plnou nádrží pitné vody. Před vrácením vozu nájemce plyn a vodu nedoplňuje.

Nájemce vrací vůz čistý a s plnou nádrží PHM (motorová nafta). Odpadní nádrž a nádrž na WC je nájemce povinen před vrácením vozu vyprázdnit.

Vůz nájemce přebírá první den pronájmu od 13:00 hod. a vrací jej poslední den pronájmu do 12:00 hod.

Samotné převzetí a předání vozu včetně seznámení s obsluhou trvá cca 40 min. Místem předání a převzetí vozidla je areál JASPA Servis s.r.o. , Hlavní 75, Opava – Kylešovice.

Uvedená cena je platná za 1 noc pronájmu.

Platební podmínky

Výše nájemného je stanovena v ceníku Knaus, resp. ceníku Carthago. Po rezervaci nájemce obdrží e mailem smlouvu o pronájmu a zálohovou fakturu ve výši 30% celkového nájemného na blokaci jim zvoleného termínu. Aby rezervace byla platná, nájemce je povinen ji uhradit do 5 pracovních dnů. Pokud nebude záloha v termínu uhrazena, bude blokovaný termín uvolněn dalším zájemcům.

Zaplacením zálohy nájemce souhlasí s obchodními podmínkami. Rovněž podepsanou smlouvu zašle nájemce poštou nebo e mailem.
Doplatek nájemného je nájemce povinen uhradit do 30 dnů před převzetím vozidla. Nájemce v den převzetí vozidla skládá v hotovosti vratnou kauci 25 000 Kč (Knaus), resp. 30 000 Kč (Carthago) ,na pokrytí možných škod jim způsobených a 1 000 Kč servisní poplatek (Knaus), resp. 1500 Kč (Carthago), který zahrnuje plyn, pitnou vodu, čistá prostěradla, chemii do WC a zaškolení.

V ceně pronájmu je zahrnuto veškeré vybavení obytného vozidla včetně vybavení kuchyně pro 4 osoby, kempingového nábytku..
Kauce bude vyúčtována při vrácení vozu, doplatek za nadlimitní počet ujetých km bude nájemci odečten z kauce. Z kauce není možné hradit pronájem vozidla. Při předčasném ukončení pronájmu obytného auta se nájemné nevrací.

Pojištění, nehody a poruchy

Vůz je havarijně pojištěn se spoluúčastí 10 %, minimálně však 10 000 Kč a ve stejném rozsahu se odpovědnost přenáší na nájemce.
Při pojistné události či při menším poškození vozu nebo ztrátě části interiéru nelze havarijní pojištění uplatnit, případná škoda se uplatňuje z vratné kauce. Nájemce nese odpovědnost za škody, které nebudou hrazeny pojistnou smlouvou v případě vlastního zavinění vzniku pojistné události.

Pojištění platí ve všech státech EU, Evropy mimo Ruska, Běloruska, Ukrajiny a Moldávie.
Nájemce je povinen ihned ohlásit jakoukoliv havárii a škodu na vozidle telefonicky přímo pronajímateli na tel. číslo +420 602 705 449.

Při každé nehodě, živelné události, či neoprávněném vniknutí třetí osoby do vozu či odcizení vozu je nájemce povinen pojistnou událost ohlásit policii a požadovat od ní potvrzení o šetření nehody a ve vlastním zájmu pořídit nákres a fotografie nehody a poškození vozu. V případě menší nehody je vždy nutné získat identifikační údaje druhého účastníka nehody, zelenou kartu a vyplnit i podepsat euroformulář pro zápis nehody (je ve výbavě vozidla).

Vozy jsou kryty zárukou výrobce, případnou opravu je nutné provést v autorizovaném servisu výrobce a na základě servisní knížky vyžadovat bezplatnou opravu, není-li s pronajímatelem dohodnuto jinak. V případě poruchy kontaktujte Fiat Camper Assistance na bezplatné telefonní lince 800 100 273 (v ČR) nebo +420 283 002 912 (ze zahraničí).

Sankce

Nájemce je povinen vrátit vozidlo uklizené a čisté, s prázdnou nádrží WC a prázdnou nádrží odpadní vody. V opačném případě účtujeme poplatek 1 000 Kč. Při velkém znečištění či poškození – např. díry v polstrování apod. – účtujeme poplatek 5 000 Kč, který bude odečten z vratné kauce.

V případě překročení denního limitu (300 km/den) je pronajímatel povinný uhradit v době vrácení vozu za každý 1 km nad limit doplatek ve výši 6,05 Kč vč. DPH (Knaus), resp. 8 Kč vč. DPH (Carthago), který bude odečten z kauce. Při pronájmu delším než 10 dnů není nadlimitní počet ujetých kilometrů zpoplatněn.

Příklad:

 • doba zápůjčky 10 dnů, celkem najeto do 3 000 km (denní průměr do 300 km), bez doplatku, nad 3 000 km doplatek za každý km
 • doba zápůjčky 11 a více dnů, neomezený nájezd km, bez doplatku

V případě pozdějšího vrácení vozu, než je dohodnuto ve smlouvě, účtujeme další den pronájmu a smluvní pokutu ve výši až 3 000 Kč za každých započatých 12 hodin prodlení.

Za ztrátu klíčů od vozidla, osvědčení o registraci vozidla, zelené karty, servisní knížky nebo ostatní dokumentace (např. pojištění) účtujeme smluvní poplatek 5 000 Kč za každou ztracenou položku.

Storno podmínky

30 dnů a více před zapůjčením činí odstupné 30 % ceny nájemného
15 až 29 dnů před zapůjčením činí odstupné 50 % ceny nájemného
3 až 14 dnů před zapůjčením činí odstupné 80 % ceny nájemného
2 až 0 dnů před zapůjčením činí odstupné 100 % ceny nájemného

Všechny ceny jsou uvedeny včetně DPH.

Rezervovat Knaus »

Rezervovat Carthago »

Scroll to top